Історія освіти в селі Зазим’ї

Історичні документи свідчать, що у Зазим’ї у 1766 році при церкві Воскресіння Христового діяла церковноприходська школа. У 1878 році було збудовано нове приміщення по вулиці Деснянській навпроти сучасної церкви, де розмістилось однокласне сільське училище, згодом перетворене у двокласне. У 1920 році на базі училища почала діяти початкова трудова загальноосвітня школа, якою керував талановитий педагог Суботовський Микола Іванович. Викладання в школі проводилось рідною мовою.

/Files/images/Рисунок1.jpg У 1928-1930рр. на кошти громади по вулиці Київській була збудована нова школа. Керував її будівництвом директор Литвин Євмен Григорович. У 1931 році школа стала семирічкою. Повну середню освіту зазимські випускники отримували в Погребах і Пухівці. Найбільше чисельність учнів наша школа мала в 1937 році – 527 учнів. У 1952 році зазимську школу було перетворено на середню. Перший випуск десятих класів відбувся у 1955 році.

На основі шкільної реформи з кінця 50-х років у школі запроваджується виробниче навчання за профілями «Тваринництво» та «Тракторна справа». Школярі та вчителі немало працюють на колгоспних, пізніше радгоспних полях. Зазимська школа була добре знана не лише на Броварщині, але й на Київщині. Підмурок середньої освіти ще у 50-60-х роках заклали висококваліфіковані педагоги: Гринько Галина Йосипівна, Тарковський Юрій Владиславович, Риженко Ольга Іванівна, Спичак Павло Семенович, Заслужений працівник освіти України Клишта Петро Іванович та інші.

/Files/images/Рисунок2.png Славні традиції школи у 60-70-х рр. перейняло нове покоління фахівців: Касянчук Надя Іллівна, Заслужений учитель України Пасіка Володимир Григорович, Прийма Віра Тимофіївні, Побережський Борис Прокопович, Єрменцева Галина Олександрівна та інші.

У 50-60-х рр. до зазимської школи в старші класи ходили учні з Погребів, Пухівки, Рожівки та Хотянівки.

/Files/images/школа 031.jpg Питання про будівництво нового шкільного приміщення стояло дуже давно, але лише у 1987 році мрія стала реальністю завдяки допомозі директора радгоспу ім. Кірова Чижика Олександра Михайловича. Відкрив школу її директор Клишта Петро Іванович.

/Files/images/школа 035.jpg У 1999р., після приєднання до школи дитячого садка, вона отримала новий статус «Загальноосвітня школа – дитячий садок» , а в 2002р. – навчально-виховний комплекс.

У 2017р. було введено в дію нове приміщення дошкільного освітнього закладу «Академія Дитинства», тому після реорганізації школа отримала нову сучасну назву: «Зазимський заклад загальної середньої освіти».

Зазимський НВК – справжня лабораторія для педагогів. В школі донедавна працювали два «Заслужені працівники освіти України» - Клишта Петро Іванович (2003р.) та Пасіка Володимир Григорович (2013р.).
Зазимська сільська рада Броварської РДА, на чолі з її головою Спичак Людмилою Валентинівною, постійно допомагає у покращенні матеріально-технічного забезпечення школи, її реконструкції та поточному ремонті.
Учні Зазимського закладу загальної середньої освіти неодноразово становились та становляться призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, географії, історії біології та економіки.

Учні закладу постійно активно проводять свій відпочинок. Вже стали традиційними вечора зустрічі з випускниками, туристичні походи, День туризму, Свято на воді та інші. Команди нашої школи були призерами обласних змагань з водного туризму та спортивного орієнтування.

Маючи таку багату та насичену історію, а також завдяки творчому та професійному педагогічному колективу, наш славетний Зазимський заклад загальної середньої освіти має значні перспективи у майбутньому!

Кiлькiсть переглядiв: 401