FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Міністерство освіти України приготувало в цьому році чимало нововведень для учнів та вчителів початкової школи навчальних закладів нашої країни

Наказом Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 №1222» від 19.08.2016 № 1009 затверджено: орієнтовні вимоги до контролю й оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4-х класів методичні рекомендації до оновлених програм початкової школи.

Відтепер оцінювання— це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків. Тобто навчальні досягнення учнів не повинні публічно озвучувати на батьківських зборах чи розміщувати на стендах у вигляді різноманітних рейтингів.

Скасовано оцінювання каліграфії. Єдиною вимогою залишається охайність і розбірливість письма. Учням не знижуються оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок та рядків. Окрім цього, вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів.

Обмежено віднині й обсяг домашніх завдань. Так, для першокласників домашні завдання не задаються. Для решти класів - завдання в такому обсязі:

у 2-му класі— не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хв.
у 3-му класі — за 1 год. 10 хв.
у 4-му класі — за 1 год. 30 хв.

Оцінювання в 1-му класі немає. Успішність учнів 2-го класу також можна не оцінювати. Рішення про це приймає педагогічна рада школи.

Не оцінюютьсятакі предмети, як: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Оцінюються лише такі предмети, як українська мова та література, математика, природознавство.

Крім того, у програмових вимогах вилучено кількісні показники темпу читання. Відтепер найголовнішими вимогами вважаються не швидкість, а якісні характеристики навичок читання – виразність, свідомість, правильність, дотримання основних норм літературної вимови в оптимальному для розуміння темпі.


Для зниження психологічного напруження у першокласників, за рішенням учителя, рекомендовано користуватися простим олівцем до часу сформування в учнів навички письма. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою під час перевірки письмових робіт у період адаптації учнів (1-й клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Певні зміни очікують у новому навчальному році і старшокласників. Зокрема, вводиться нова навчальна програма з Історії України.
Вперше в цьому навчальному році в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання.

Кiлькiсть переглядiв: 209